Whatsapp Hattı+90 (533) 593 1615
TOPLAM0,00 TL

Kaynağı Belirli Lezzetli Ürünler

09/02/2021

Kaynağı Belirli Lezzetli Ürünler

Paradok Süt Çiftliği, Karadeniz bölgesinin emsalsiz bitki örtüsünü, hayvan ırklarını ve iklimini Avrupa Standartlarında doğal üretim yaparak eşsiz geleneksel lezzetlere dönüştüren profesyonel bir organik çiftliktir.

Çiftliğimiz 2009 yılında Samsun Bafra Köseli Köyünde kuruldu. 2013 yılında organik tarımsal üretim faaliyetlerimizin de başlaması ile bugün toplam 900 baş süt sığırı ve manda mevcudu ile süt üretimine devam etmektedir.

Kendimize ait yüz bin metrekarenin üzerinde resmi sertifikalı organik arazimiz ve kiralayarak işlediğimiz üç bin dönümlük tarlalar içerisinde hedefimiz kaliteli, verimli ve sağlıklı üretim yapmak ve bunu tüm Türkiye ile paylaşmaktır.

Tesisimiz Avrupa Birliği desteklerinden faydalanarak kurulmuştur. Ürettiğimiz süt Avrupa Birliği normlarında kabul edilen kriterlere göre değerlendirildiğinde en üst düzeydedir. Süt kalitesi somatik hücre sayısı, bakteri yükü ve kuru madde oranı ile değerlendirildiğinde sütümüz AB standartlarına haizdir. Yağ oranımız bölgemizde tektir. Bu üretim değerleri çiftliğimizde günlük olarak kontrol edilmektedir.

Paradok Çiftliği Hayvanları Bafra Darboğaz Köyü Yaylalarında yayılmaktadır. Ürünlerimiz %100 yerli üretimdir. Köy yerleşik alanındaki çiftliğimizde, organik sertifikalı arazilerimizden elde edilen kaba yemlerle beslenen ineklerin sütleri TEREYAĞI üretmek üzere değerlendirilmektedir.